Endoskopik Mide Balonu

Mide BalonuMide balonları mide içerisine çeşitli yöntemlerle yerleştirilen gerçekten balon yapısında ki cisimlerdir. Mide balonlarında amaç mide içerisinde hacim oluşturarak mide kapasitesinin küçültülmesi ve daha az gıda alınmasıdır. Dolayısıyla daha az kalori alınarak zayıflamak amaçlanır. Oluşturduğu hacim etkisi yani kapladığı alanın az yemek yeme etkisinin yanında balon, mide duvarına da dokunma etkisiyle açlık hormonu olan Ghrelin seviyesinde kısmen bir düşüşe sebep olmaktadır. Açlık hormonunun seviyesinin düşmesi daha az gıda ve enerji alımını sağlayacaktır.

Mide içerisine yerleştirilen balonların en etkili kilo verme dönemi ilk üç aydır. Bu dönemde ve daha sonrasında balonun etkinliğini arttırmak için fiziksel egzersiz yapılması, hareketli bir günlük yaşam sağlanması ve diyete mutlak olarak dikkat edilmesi gerekmektedir.

Mide balonu uygulama yöntemleri açısından ikiye ayrılır:

1- Endoskopi ile yerleştirilen balonlar 2- Yutulabilir balonlar

Endoskopi ile yerleştirilen balonlar altı aylık, on aylık ve yıllık olarak kullanılabilen balonlardır. Bu balonların uygulanması sırasında hastaya anestezi verilir. Ve endoskopi kullanılarak hastanın midesinin içerisine balon yerleştirilerek şişirilir. Hasta girişim sonrası uyandırılır, birkaç saat sonra hastaneden taburcu edilir. Balonun çıkarılma zamanı geldiği zaman kişi tekrar hastaneye yatırılır ve yeniden anestezi altında olacak şekilde balon çıkarılır.

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.

Logo

282x71Beyaz Kaplama Logo Png

Adres

map-icon

Altınkum Mh. 416. Sk. No:1 K:3 Konyaaltı / Antalya

facebookinstagram

Telefon

telefon

Clinic Antalya: +90 (242) 228 00 18

Faks : +90 (242) 229 18 00