Mide Kanseri Tedavisi

Tedavi planları; tümörün büyüklüğüne, konumuna, tümörün kapsamına ve hastanın genel sağlık durumuna bağlı olarak değişebilir. Tedaviler arasında cerrahi, kemoterapi ve / veya radyasyon tedavisi yer alır.

En sık uygulanan tedavi cerrahidir. Cerrah midenin bir kısmını (gastrektomi) veya tüm mideyi çıkarabilir. Tümörün yakınındaki lenf düğümleri genellikle ameliyat sırasında çıkarılır, böylece kanser hücrelerinin yayılımı açısından kontrol edilebilirler.

Araştırmacılar, ameliyattan önce tümörü küçültmek ve ameliyattan sonra geriye kalmış olabilecek tümör hücrelerini öldürmek için kemoterapinin kullanımını öneriyorlar. Kemoterapi kullanılan ilaçlara bağlı olarak birkaç hafta aralıklarla verilir.

Radyasyon tedavisi, kanser hücrelerine zarar vermek ve büyümelerini durdurmak için yüksek enerjili ışınların kullanılmasıdır. Radyasyon sadece tedavi edilen bölgedeki kanser hücrelerini tahrip eder.

Mide duvarının sadece yüzeysel tabakalarını içeren çok erken evre kanseri olan bazı hastalar, endoskopik mukozal rezeksiyon (EMR) veya endoskopik submukozal diseksiyon (ESD) gibi teknikler kullanılarak ameliyat olmadan kanserin endoskopik rezeksiyonu ile tedavi edilebilirler.

Adres

map-icon

Kuşkavağı Mahallesi 542. Sokak Yakamoz Plaza No:1/4 Konyaaltı Antalya

facebookinstagram

Telefonlar

telefon

Obezite: +90 552 360 82 00
Radyoloji: +90 552 360 81 00
Diyet: +90 554 780 93 85
Klinik: +90 242 344 50 50